מצעד הפרסומות המורבידיות

מי ששמע רשת ב' בימים האחרונים לא יכל לחמוק מהן: רצף של פרסומות המזכירות לנו כי זמננו בעולם הזה קצוב. פסטיבל זמרירי דיכאון.

רוב הפרסומות הן של איזושהי מערכת התרעה (ולפני שאתם אומרים שצריך לכתוב התראה תקראו את זה.) על תאונות דרכים. באחת מהן, שומעים אב המתקשר תוך כדי נסיעה לאישתו: "מאמי, הילדים כבר ישנים?", האשה: "יובל רוצה להגיד לך לילה טוב". אבא: "יובלי? לילה ט-" רעש של תאונת דרכים. יובל: "אבא? אבא?". באחרת, נהג שולח מסרון למישהו: "אל"ף, נו"ן, יו"ד, רווח, בי"ת, דל"ת, רי"ש …" רעש של התנגשות. פרסומת אחרת היא של חברה לביטוח חיים. שומעים אנשים חוגגים: "שתזכה לשנה הבאה, עד מאה ועשרים ש…" ואז דממה, ואחריה קריין שמסביר שכדאי שתעשה ביטוח חיים.

אז נתחיל מהסוף. ביטוח חיים זה באמת דבר חשוב. חשוב מאוד. אם שואלים אותי, זה צריך להיות מעוגן בחוק, כמו חוק פנסיה חובה. אבל ההפחדה הזאת פשוט תדחה אנשים. בקשר לתאונות הדרכים, רוצים למנוע אותן? אל תשלחו מסרונים ואל תדברו בטלפון בזמן הנהיגה. כן, אני יודע שחוקית מותר לדבר עם דיבורית, אבל בואו נהיה רציניים לרגע. זה טמטום לדבר בזמן הנהיגה, עם דיבורית ובלי דיבורית. טמטום. הפרסומת הזאת עלולה ליצור את הרושם, שאם המערכת מותקנת, תוכל לסמס בביטחה. בולשיט מוחלט. ואגב, הפתרון הזה של דיבורית, מזכיר לי מה שג'רי אמר לגבי קסדות:

8 תגובות בנושא “מצעד הפרסומות המורבידיות

  1. זה נשמע לי קצת יומרני לקבוע בכזו חד משמעות שזה טמטום לדבר בדיבורית בזמן נהיגה. אני מכיר מספיק אנשים שהם לא, מה שנקרא – טומטומים, ודווקא כן משתמשים בדיבורית. כידוע האדם נשפט כל פי מעשיו, ולכן עמדה זו למעשה מפריכה את טענתך. 

  2. לדעתי מוגזם לאסור דיבור בזמן הנסיעה, בדיוק כמו שיהיה דבילי לאסור על אנשים לנסוע באופנוע לחלוטין. מצד שני, אתה צודק שהפרסומת מרמזת על כך שניתן יהיה לסמס בזמן הנהיגה בזכות המערכת המפורסמת.

  3. יואל, מזה קשור? גם גלעד, אני לא אומר לאסור את זה. אני רק אומר, שדיבור בדיבורית בזמן נהיגה פוגע מאוד בריכוז, ולדעתי זה לקחת סיכון מיותר לחלוטין. למרות שגם אני עושה את זה, אני מאוד משתדל למעט בדיבור.

  4. ראיתי מחקר שמראה שנהגים השקועים בשיחה בזמן נהיגה, נוהגים גרוע יותר מאשר לו היו שיכורים. לדבר בזמן נהיגה זה בפירוש רעיון גרוע מאוד.

  5. ר"ש! טוב לראותך בשורותינו.
    המחקר הזה מדבר על שיחה בטלפון או עם נוסע אחר? כי לדעתי יש הבדל עצום בין השניים.

  6. מה מה קשור? אתה רשמת: "זה טמטום לדבר בזמן הנהיגה, עם דיבורית ובלי דיבורית. טמטום." ואני עניתי על זה. ירון קצת הבנתי הנקרא!!!

  7. לאחרונה עלה גל חדש של פרסומות כאלה, עם קריינות שונה בסוף, שמראה שלמדו לכאורה את הלקח שאתה מצביע עליו. כלומר, אומרים שזה לא בריא, אבל למקרה שזה יקרה, אז כדאי ש…

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *