מזמור לזמריר

נדמה לי שזה היה כשהייתי בצבא. שמעתי שיר ברדיו וחשבתי לעצמי: "רגע, עכשיו, כל כך מאוחר בלילה משדרים את מה בוער עם רזי ברקאי?", אבל מיד הסתבר שפשוט השמיעו את Too Young to Die של ג'מירוקואי.

הזמרירים השתלטו על חיינו. חד וחלק. הם נכנסים עמוק עמוק לנשמה. חודרים אל מעמקי התת מודע, ומרימים ראש כאשר אנו שומעים אותם. הם עושים לנו הרגשה טובה (הנפש אוהבת דברים מוכרים), הם מרגיעים. אנו מכירים אותם על פה, אבל שוכחים מיהם היוצרים שמאחורי הזמרירים. ככה זה. בין אם זה אות פתיחה של תוכנית או מוסיקת רקע להקראת דיווחי תנועה.

את אות הפתיחה של נכון לעכשיו כבר פרסמתי בעבר. קבלו עוד שניים יפים במיוחד (שניהם מגלגצ אגב.)

11 תגובות בנושא “מזמור לזמריר

 1. שונאת את זה. זה הורס לי את השיר. חוץ אולי מסדר יום של אלפנט שפותח את התוכנית של קרן נויבך

 2. גלי, צחוק הגורל, אבל היום במקרה שמעתי את קרן נויבך והחליפו את האות מיוסי אלפנט לאיזה מין אות קצבי עם סינתיסייזרים…

 3. ירון,

  We run This זה לא במקור של מיסי אליוט. כלומר, הקטע הזה כן, אבל הדגימה שבוודאי לכדה את אוזנך, נמצאת גם בשימוש של Sir Mix a Lot בשירו Jump on It, כמה וכמה שנים לפני הגברת אליוט.

  בנקודה מסוימת שהעניין כבר הציק לי, הלכתי ובדקתי: לפי מקור הידע האנושי (ויקיפדיה) הדגימה לקוחה מביצוע של ה-Sugar Hill Gang (אחת מראשונות להקות הראפ) של קטע בשם Apache, במקור של מלחין בריטי בשם ג'רי ג'ורדן.

  The Shadows, להקה בריטית בשנות הששים, הייתה הראשונה לבצע אותו בצורה שג'ורדן היה מרוצה ממנה. והקטע זכה להרבה מאוד ביצועים מאז הוקלט לראשונה.

  http://en.wikipedia.org/wiki/Apache_(instrumental)

 4. זה באמת קטע מאוד יפה ומיוחד. אם אני זוכר נכון, זה מה ששומעים כאשר מקריאים את דיווחי התנועה בתוכנית של גידי שפרוט בגלגל"צ.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *