למה אני אמשיך לא לאכול במקדונלדס

בידיעות אחרונות מתפרסמת היום המודעה הזו:

מקדונלדס

הרושם המתקבל מן המודעה הוא שכמות הקלוריות במק רויאל שווה לכמות הקלוריות שיש בשלוש פריכיות אורז. אמנם כתוב בצורה מפורשת כי כמות הקלוריות היא ל-100 גרם, אבל, כמה גרם יש במק רויאל וכמה יש בפריכית אורז אחת לא כתוב בשום מקום, ויש לזה סיבה.

ועכשיו למספרים: 6 פריכיות אורז שוקלות כ-50 גרם. כלומר, כדי להגיע ל-157 הקלוריות המצויינות בפרסומת יש לאכול בערך 10 פריכיות מרוחות בגבינה. לעומת זאת, במק רויאל יחיד יש כ-495 קלוריות (את הנתון הזה לקחתי מפה). במילים אחרות, ארוחת פריכיות משביעה (אני לא מדבר פה על טעימה – זה כבר לשיקולו של כל אחד) של כ-6 פריכיות (כי אי אפשר לאכול 12 פריכיות…) תכיל בערך שביעית מכמות הקלוריות של ארוחת מקדונלדס.

לא מה שחשבתם…

18 תגובות בנושא “למה אני אמשיך לא לאכול במקדונלדס

 1. הרעיון היה נראה לי מופרך, אבל רק כשקראתי את מה שכתבת הבנתי…
  גם חוץ מעניין הקלוריות, לדעתי, לאכול המבורגר של מקדונלדס זה קצת כמו לאכול מפח אשפה.

 2. הנה פרסומת טובה למקדונלדס עם אמת בפרסום: "מקדונלדס, כי ההמבורגר של KFC בארץ פשוט לא אכיל"

  פיכסה

 3. איך שראיתי את המודעה, ידעתי שירון ירים את הכפפה המזוהמת משמן שמקדונלדס זרקו.
  כל הכבוד !

 4. נדיבי: ואח"כ הגישו אותו כצ'יקן סטייק.
  גלעד: בדיוק! 🙂
  דאווין: תכלס אין כל סיבה לאכול מק', לא במחיר ולא בטעם.
  עמית: יש בכלל kfc בארץ? חשבתי שנסגר.
  יוסף: 🙂

 5. מקדונלדס זה לא האוכל הכי בריא או דיאטתי שיש, אבל הדמוניזציה שעושים להם לגמרי מיותרת, וזה כולל את הסרט השקרי "סופר סייז מי". אז הפרסומות עם הפריכיות מטעה, זה נכון, וגם אי אפשר בכלל להשוות ארוחה בשרית לפריכיות. אבל ארוחת צהריים (המבורגר + שתיה דיאט) ב-500 קלוריות זה סביר מאוד, ויש גם גרסה עם לחמניה קלה ב-400 קלוריות. נראה אתכם אוכלים 6 פריכיות משמימות לארוחת צהריים ושומרים על בריאותכם הנפשית לאורך זמן.
  אם מעניין אתכם מה שקרי באותו סרט על מקדונלדס, כתבתי הכל כאן.

 6. ר"ש, אין כאן כל עניין של דמוניזציה של מקדונלדס, יש כאן פרסומת המטעה את הציבור. זהו.
  אגב, שם לב למה שפורסם ב-ynet :
  http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3892716,00.html
  התגובה של מקדונלדס היא מאוד מעניינת. הם אומרים שהם הורידו את אחוזי השומן. ואו. תודה, אם הם הורידו זה טוב, נכון? אז זהו שלא ממש. גם אחרי ההורדה האחוזים עדיין גבוהים. בנוסף, הם מתייחסים בעיקר לערך הקלורי של המנה, שהוא אומנם חשוב, אבל הוא חלק קטן מן התמונה. מה לגבי ערכים תזונתיים אחרים, או כמות המלח והסוכר?

 7. בכלל לא ברור לי מה הבעיה בפרסומת. כתוב 157 קלוריות ל-100 גרם בצורה ברורה ובולטת. על כל מוצר שתקנה במכולת כתובה תכולת האנרגיה ביחידות של (קילו) קלוריות ל-100 גרם. זה הסטנדרט המקובל והמוכר לציבור, ומקדונלדס לא חרגו ממנו. למי ש"סופר קלוריות" אין מידע יותר רלוונטי מזה.

  זה כמ שישימו תמונה של דירת פנטהוז ולצידה תמונה של דירת חדר בבניין ישן ומתקלף, וירשמו על שניהם שדמי השכירות הם 50 ש"ח למטר ריבועי לחודש. אף אחד לא יטעה לחשוב שהכוונה בכך היא ששתי הדירות זהות במחירן.

 8. חזי, ברור שהם לא ישקרו בפרסומת, כי הרי אז יתבעו אותם וזה יעשה הרבה רעש, אבל הם יעשו כל דבר פרט לשקר, דהיינו יציגו תמונות מטעות שיכולות להשתמע לשתי פנים.
  הבעיה פה ברורה כשמש: פרסומת מטעה.

 9. לא חושב שיש עם זה בעיה. הם הציגו את היחס הקלורי. רוצה לדעת את כמות הקלוריות הכוללת, תביא איתך משקל (אני אישית מכיר מישהוא כזה שהיה מגיע יום ביומו עם משקל ומחשב לפרטים)

  מבחינתי יותר מרגיז כאשר מצויין לך במארז כמות הקלורית ל-100 מבושל עבור מוצר יבש. איך לעזאזל אני אמור לדעת מראש את המשקל של המוצר לאחר הבישול (שהוא מן הסתם גדול יותר). כאן צריך לעשות סדר.

 10. משה, כמות הקלוריות ל־100 גרם היא חשובה וחיונית, אבל ברגע שמציגים אותה עבור ארוחה שלמה, זה מאוד בעייתי. למשל, לירקות יש ערך קלורי מאוד נמוך. הוספת ירקות לארוחה משפרת מאוד את היחס הקלורי. שם לב שבפריכיות האורז הם לא שמו ירקות, אבל במק רויאל כן. הוספת ירקות לפריכיות היתה משפרת *מאוד* את היחס הקלורי (טוב שהם לא שמו איזה סלט ענק ליד ההמבורגר ואז היחס הקלורי היה צונח פלאים).

 11. אני "שוקל" לעבור למשקל מטבח שהיא משתמשת בו, תודו שהוא נראה אחלה ענתיקה.

  מלבד זאת הייתי ממליץ לרובכם לא להגיע למקדונלד מהסיבה שמדובר בג'אנק פוד מופצץ אמוניה.

 12. פינגבאק: דברים מעניינים במדע מהעולם | מדע אחר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *