מתקפת הבננות הרדיואקטיביות

אשלגן־40 (Potassium-40) הוא איזוטופ רדיואקטיבי ונדיר של אשלגן. בזכות זמן מחצית החיים היחסית ארוך שלו והתכונה שלו לאחוז בחלקיקי ארגון-40 (איזוטופ של ארגון) ולא לתת להם לברוח, הוא משמש לקביעת גילם של סלעי לבה (אם זה מעניין אתכם, אתם יכולים לקרוא על זה כאן: תיארוך אשלגן־ארגון)

מה שמעניין הוא, שאשלגן־40 נמצא בכמויות לא מבוטלות ב־בננות, מה שגורם לבננות להיות רדיוקאטיביות. רמת הרדיואקטיביות של בננות היא עד כדי כך גבוהה, שהיא גורמת לאזעקות שווא בחיישני קרינה בנמלי ארה"ב. אבל אל דאגה. מידת הרדיואקטיביות של בננה אחת היא כ-150 פיקו־קירי, שזו עדיין מידה נמוכה מאוד. למעשה, היא עד כדי כך נמוכה שתומכי אנרגיה גרעינית משתמשים ביחידות "מנת קרינה של בננה" כדי להכניס לפרופורציה דליפות קרינה מכורים גרעיניים.

13 תגובות בנושא “מתקפת הבננות הרדיואקטיביות

  1. כנראה שהפוסטים שלך נכנסו לעונת בננות. יש מצב לאיזה רכש חדש לעונה הבאה?

  2. לפי ראש המחלקה לשעבר שלי – כשאתה עושה סקס עם שתי בחורות אתה נחשף להמון קרינה, אז אם אתה עושה סקס עם בננה אתה ממש בסיכון !

  3. אני מקבלת את הבננות שלי באהבה, הפרי היחיד שהולך מ-ע-ו-ל-ה עם שוקולד. אם האשלגן לא פוגע בטעם זה לא משנה לי כמה יש שם 🙂
    ~למות מבננות מסרטנות~

  4. אגב ג'ורג', מתכון מעולה לבננות עם שוקולד – הקרדיט לאיקה:
    לוקחים בננה שלמה עם הקליפה, ועושים חריץ לאורכה עם סכין. לתוך החריץ דוחפים 3-4 קוביות שוקולד מריר. עוטפים בנייר כסף ושמים בתנור/מנגל/מדורה חלשה ל-3 דקות, פותחים את ניר הכסף ואוכלים עם כפית. גן־עדן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *